dc.description.abstract |
U ovom magistarskom radu, obrađivat će se teme koje se dotiču pandemije korona virusa i njenog utjecaja na obrazovni sistem u Bosni i Hercegovini. Pandemija korona virusa, koja je počela 2020. godine, primorala je ljude širom svjeta na samoizolaciju i smanjenje fizičkog kontakta, što je posljedično dovelo do toga da se većina poslova koji zahtjevaju fizičko prisustvo obustavi, a oni koji omogućavaju rad na daljinu su morali biti premješteni u privatne domove. Posljedično tome, većina obrazovnih institucija u Europi i svijetu je svoje funkcionisanje nastavilo u vidu rada na daljinu.
U prvom dijelu ovog rada, akcenat će biti na prikupljanju, obradi i prezentaciji sekundarnih podataka. Rad će se fokusirati na poređenju tradicionalnog i digitalnog načina učenja, mogućnostima digitalizacije obrazovnog sistema, pitanjem zašto je uopće potrebno digitlizirati obrazovni sistem, te promjenama do kojih je dovela pandemija korona virusa.
Drugi dio rada će se baviti prikupljanjem primarnih podataka čiji cilj će biti istražiti utjecaj online nastave na zadovoljstvo studenata bosanskohercegovačkih univerziteta pedagoškim metodama izvođenja nastave. U sklopu ovog dijela rada, izvedena je anketa „Zadovoljstvo studenata bosanskohercegovačkih univerziteta pedagoškim metodama izvođenja online nastave“. Prikupljeni podaci bit će obrađeni metodom regresione analize. |
en_US |